KARNOZYNA

Karnozyna - złoty środek

XXI w. jest okresem w którym można uznać, iż zdrowe odżywanie, uprawianie sportu, a także suplementacje stało się modne. Influencerzy każdego dnia chwalą się zażywanymi przez siebie tzw. suplami. Wie czytaj więcej »

linia galwaniczna

Kiedy warto zainwestować w linię galwaniczną

Nakładanie powłok galwanicznych to skomplikowany proces fizyko - chemiczny, w którym wiele czynników może wpłynąć na wynik. Dlatego galwanizernie dążą do optymalizacji i automatyzacji cyklu, minimali czytaj więcej »

obraz do salonu

Jaki obraz do salonu okaże się najlepszy w nowoczesnym wnętrzu?

Salon to reprezentatywne miejsce trudno wyobrazić sobie taką przestrzeń bez odpowiedniego wyglądu ścian. Nie jest trudno dobrze zorganizować taką aranżację. Nowoczesny czy klasyczny wygląd salonu moż czytaj więcej »

 

Karnozyna - złoty środek

karnozyna

XXI w. jest okresem w którym można uznać, iż zdrowe odżywanie, uprawianie sportu, a także suplementacje stało się modne. Influencerzy każdego dnia chwalą się zażywanymi przez siebie tzw. suplami. Wiele osób zapewne pomyśli, że jest to pewien rodzaj chwytu marketingowego, a w rzeczywistości tabletki czy różnego rodzaju proszki lub płyny nie są skuteczne. Inni zaś pomyślą, że są to szkodliwe lekarstwa. Czy wiedziałeś, że suplementy to środki spożywcze, których celem jest wspomaganie standardowej diety? Jego definicja wywodzi się z Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 25 sierpnia 2006. Suplementacja jest bardzo ważnym elementem życia człowieka o którym nie należy zapominać, gdyż stanowi skoncentrowane źródło składników odżywczych.

CO TO JEST https://karnozyna.com/ KARNOZYNA?

Jednym z prozdrowotnych suplementów jest karnozyna, z j.ang carnosine czyli naturalnie występujący w ciele człowieka związek chemiczny. Sam fakt jego usytuowania w ludzkim organizmie daje wiele do myślenia. Nie jest to żadna nowość, gdyż odkryta została ponad 100 lat temu i jest dopuszczona do obrotu przez WORLD ANTI-DOPING AGENCY (WADA) i jako suplement występuje w postaci tabletek, kapsułek oraz proszku do rozrabiania z wodą.

JAKIE POSIADA ZALETY?

Ten magiczny dipeptyd ma wiele pozytywnych aspektów, głównym z nich jest wspomaganie i ochrona układu nerwowego. Wywiera również korzystny wpływ na tkanki mięśniowe, a także polepsza zdolność układu pokarmowego do walki z różnorakimi infekcjami. Co więcej, zapobiega również powstawaniu zakrzepów krwi, metabolizuje toksyny w tym metali ciężkich. Pomaga utrzymać sprawność fizyczną na wysokim poziomie oraz wspomaga regenerację, jednocześnie niwelując zakwasy potreningowe, a także pomaga w gojeniu ran.

Wskazany suplement nie jest zalecany tylko osobom uprawiającym sport, polecana jest ona również osobom prowadzącym siedzący tryb życia, a także osobom będącym na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej z uwagi na to, iż jest naturalnym białkiem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania.

Ponadto, karnozyna uznana została za suplement odwracający proces starzenia, co dwa wielu kobiet, ale i także mężczyzn jest bardzo ważnym aspektem. Zabezpiecza ona skórę na podłożu bakteryjnym, stymuluje produkcje kolagenu i odnowę komórek skóry. Kto nie chciałby wyglądać pięknie i młodo przez całe życie?

Za przełom należy uznać fakt, iż l-karnozyna okazała się pomocna w leczeniu chorób takich jak np. choroba Alzhaimera oraz autyzm. A to wszystko dzięki temu, że wzmacnia system immunologiczny. Kiedyś możliwe, że karnozyna będzie stanowić jeden z potencjalnych leków przydatnych w leczeniu tych chorób.

JAK STOSOWAĆ?

Zaleca się przyjmowanie karnozyny dwa razy w ciągu doby jeżeli stosuję się ją w formie tabletek lub kapsułek. W przypadku użytkowania do rozrabiania z wodą nie należy przekraczać miarki zawierającej 1 ml. Nie istnieją żadne badania potwierdzające negatywny wpływ w sytuacji przekroczenia zalecanej dawki, jednakże jak wiadomo wszystko w zbyt dużych ilościach może zaszkodzić.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZECIWSKAZANIA ABY L-KARNOZYNA BYŁA SUPLEMENTOWANA?

Co do zasady nie istnieją żadne szczególne przeciwskazania, jednak nie zaleca się suplementowania karnozyny kobietom będącym w ciąży oraz podczas karmienia dziecka. Chyba, że lekarz prowadzący podejmie inną decyzję.

Karnozyna jest w 100% bezpieczna, gdyż jej nadmiar usuwany jest wraz z oddawaniem moczu oraz poprzez pot.
dobra karnozyna

Może być stosowana przez dzieci.

CZY ISTNIEJE TAŃSZY ZAMIENNIK?

Karnozyna nie należy do najtańszych suplementów, a wszystko za sprawą jej pozytywnych właściwości i złożonego składu. Jednakże stosowanie jej ma doskonały wpływ na organizm i warto po nią sięgnąć. Warto zainwestować we własne zdrowie. Karnozyna receptą na długowieczność.

Karnozyna przekroczyła oczekiwania wielu lekarzy, co stanowi o jej bezpieczeństwie. Dla wielu osób ważne są opinie lekarzy na temat l-karnozny.

Zamów już dziś na www.karnozyna.com i przekonaj się sam. Na własnej skórze przekonasz się jakie pozytywy niesie ze sobą regularne stosowanie karnozyny. Niech to będzie i Twój eliksir młodości.

Artykuły powiązane